KONST / Litografier / Färglitografi 12113127
nr 1211 3127
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Färglitografi, Kungsträdgården. Signerad, numrerad 69/360. Motivet: 487x55
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.800 kr
måndag 22 oktober 2018
kl 19:01:35
700 kr
2.000 kr
1.500 kr
1.600 kr (Budbetjänt)
1.700 kr
1.800 kr (Budbetjänt)
1.900 kr
2.000 kr (Budbetjänt)
2.600 kr
2.400 kr
2.600 kr (Budbetjänt)
22 okt